Başkan Orkan AB'li Misafirlerini Ağırladı

Karesi Belediyesi uluslararası alanda projeleri devam ediyor. 'Agricultural use of beneficial microorganisms in the aspect of environmental protection' adlı projenin ortaklarının temsilcileri Karesi Belediyesi'nin misafiri oldu.

PAYLAŞ

Karesi Belediyesi’nin Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Türkiye, Polonya ve İspanya’dan farklı kurumlarla birarada sürdürdüğü 7 ortaklı “Agricultural use of beneficial microorganisms in the aspect of environmental protection” isimli 274 bin 382 AVRO’luk Erasmus projesinin 3. Toplantısı Balıkesir’de gerçekleştirildi. Onhann Otel’de gerçekleştirilen toplantıya proje ortakları olan Karesi Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi, Stowarzyszenie Arid (Polonya), Insytut Hodowli Aklimatyzacji Roslin Panstwowy (Polonya), Growth Coop S. C00p (İspanya) ve Fundacion Universitat Jaume i Empresa (İspanya) kurumlarından temsilciler katıldı. Toplantıda proje faaliyetlerinin organizasyonu, bütçelendirme, raporlama ve hedef grupların interaktif toplantılara katılımına yönelik konular görüşüldü ve karara bağlandı.

HaberBAŞKAN ORKAN: "TECRÜBELERİMZİ PAYLAŞIYORUZ"
Toplantı sonrası AB’li misafirlerini Karesi Belediyesi’nde ağırlayan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, belediye çalışmaları hakkında da bilgiler Verdi. Başkan Orkan “Uluslararası alanda çevre ve tarım konularında yapılacak çalışmalarla Belediyemize yeni birikimler kazandırıyoruz. Karesi Belediyesi olarak bilgi ve tecrübelerimizi yurtdışı ortaklarımızla karşılıklı olarak paylaşıyoruz. Bildiğiniz  gibi pandemi  süreci  ile  birlikte güvenli gıdaya ulaşım  çok önemli  bir  sorun  haline  geldi. Belediye olarak  yürüttüğümüz  bu projede,  Avrupa  birliği  üye ülkeleriyle birlikte tarımda yararlı organizmaların kullanılması ve kimyasal madde ve  böcek ilacının azaltılmasına yönelik çalışmalara imza atıcaz. Proje yürütülmesi aşamasında emeği geçen mesai arkadaşlarımı tebrik ediyorum” dedi.
Daha sonra proje ekibi Karesi Atatürk Evi’ne ziyarette bulundular.

Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN