Dinçer Orkan Haberleri

Dinçer Orkan Haberleri

Karesi’de Akıllı Şehir Eğitimi Gerçekleştirildi

Karesi Belediyesi tarafından Güney Marmara Kalkınma Ajansı’na (GMKA) 2022 yılı Teknik Destek Programı kapsamında sunulan ve ajans tarafından başarılı bulunarak destek almaya uygun görülen “Akıllı Şehir Karesi” projesinin eğitim çalışması gerçekleştirildi.

Karesi Belediyesi’nden Zafer Konseri

Karesi Belediyesi, Büyük Zafer’in 100. yılı kutlamaları kapsamında Balıkesirli TRT Sanatçısı Ali Çakar’ı Karesliler ile buluşturdu. Çakar, Kahramanlık Türküleri ile coşkuya eşlik etti.

Karesi Belediyesi’nden Zafer Konseri

Karesi Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında çeşitli etkinliklere imza atacak. Büyük Zafer’in 100. yılı kutlamaları kapsamında Balıkesirli TRT Sanatçısı Ali Çakar, Kahramanlık Türküleri ile coşkuya eşlik edecek.

Milletvekili Canbey: "BALOSB büyüyor, gelişiyor."

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'nde ziyaretlerde bulundu. Canbey BALOSB’de faaliyet yürüten; Ekosinerji Elektrik, Erdallar Ticaret, Döşemenler Otomotiv ve Yarış Kabin firmalarını ziyaret etti. Ziyaretlerinde Milletvekili Canbey’e; Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Nazmi Yarış, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve AK Parti Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu eşlik etti.

Başkan Orkan’dan Kurtdere Teşekkürü

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, 12-13-14 Ağustos tarihlerinde düzenlenen 62. Kurtdereli Yağlı Güreşlerine iştirak eden tüm protokol üyeleri ve vatandaşlara teşekkür etti.

Sıtkı Şeremetli – Köşe Yazısı

BALIKESİR'DE ATA SPORUMUZ YAĞLI GÜREŞLERE İLGİ BÜYÜYOR

Kurtdereli Güreşlerinin Coşkusu Kırkpınar’ı Geçti

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi tarafından "Cihan Pehlivanı" Kurtdereli Mehmet Pehlivan anısına bu yıl 62'ncisi düzenlenen Kurtdereli Yağlı Güreşleri etkinlikleri üç gün sürdü ve bu süreç içinde yaşanan coşkunun tarihi Kırkpınar’ı bile geçtiği görüldü.

62. Kurtdereli Güreşleri’ne İlgi Büyük Oldu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi tarafından "Cihan Pehlivanı" Kurtdereli Mehmet Pehlivan anısına bu yıl 62'ncisi düzenlenen Kurtdereli Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı, Yusuf Can Zeybek kazandı.

62. Geleneksel Kurtdereli Yağlı Güreşlerine Coşkulu Kortej

Balıkesir’de Geleneksel Kurtdereli yağlı güreşleri heyecanı başladı. Organizasyon kapsamında dün akşam kortej düzenlendi.

62. Geleneksel Kurtdereli Yağlı Güreşleri Başladı

Balıkesir’de bu yıl 62.’si düzenlenen Geleneksel Kurtdereli Yağlı Güreşleri bugün başladı.

62. Kurtdereli Yağlı Güreşleri Basın Toplantısı Yapıldı

Bu yıl 62.’si düzenlenen Kurtdereli yağlı güreşleri öncesi basın toplantısı düzenlendi.

Ata Sporu Güreş'e Davet

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Vali Hasan Şıldak’ı bu yıl 62’ncisi gerçekleştirilecek Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşlerine kırmızı dipli mumla davet etti.

Başkan Yılmaz ve Başkan Orkan'dan Ankara'da Kurtdere Daveti

12-13-14 Ağustos tarihlerine yapılacak olan Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri öncesi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Yağlı Güreş Birliği Başkanı Yücel Yılmaz ve Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Ankara'da bir dizi ziyarette bulundu. Başkanlar, bakanlar, siyasetçiler ve yöneticileri kırmızı dipli mum ile güreşlere davet ettiler.

Armutalan Kültür Merkezi’nde Sona Gelindi

Armutalan Mahallesi’ne Kültür Merkezi kazandırmak için çalışmalar devam ediyor. Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş ve Belediye Başkanı Dinçer Orkan, inşaatında sona yaklaşılan merkezde incelemelerde bulundular.

Karesi’de Kurban Bayramı Hazırlıkları Devam Ediyor

Karesi Belediyesi, Karizma ve Adnan Menderes Mahallesi’ndeki kapalı pazaryerlerine ise mobil kurban kesim merkezleri kurarak küçükbaş hayvan kesim hizmeti verecek. Karesi’de Kurban Bayramı için hazırlıklar yapılırken, bayram süresince nöbetçi ekiplerde hizmet vermeye devam edecek.

Şamlı Panayırına Binler Akın Etti

Karesi ilçesinde bulunan Şamlı kırsal mahallesinde gerçekleştirilen Asırlık Şamlı Panayırı, binlerce kişinin katılımıyla birbirinden farklı etkinliklerle doludizgin geçti. 2020-21 yıllarında pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen panayır 2 yıl sonra kapılarını yeniden açtı.

Karesi Belediyesi İspanya’da

Karesi Belediyesi’nin Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Türkiye, Polonya ve İspanya’dan farklı kurumlarla birarada sürdürdüğü 7 ortaklı “Agricultural use of beneficial microorganisms in the aspect of environmental protection” isimli 274 bin 382 AVRO’luk Erasmus projesinin 4. Toplantısı İspanya’da gerçekleştirildi.

Karesi Belediyesi GMKA İle Sözleşme İmzaladı

Karesi Belediyesi’nin “Akıllı Şehir Karesi” projesinin sözleşmesi Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah Güç tarafından imzalandı.

Karesi'de Anneliğe Hazırlık Eğitimi Sona Erdi

Karesi Belediyesi, Karesi İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte anne adaylarına yönelik düzenlediği “Anneliğe Hazırlık Eğitimi” sona erdi. 3 hafta süren ve 32 gebenin katıldığı eğitimlerde anne adaylarına doğum öncesi, süreci ve eğitimi ile doğum sonu lohusalık dönemi eğitimleri verilirken, sertifikalarını Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan takdim etti.

Karesi Belediyesi Avrupa Birliği Projeleri Kapsamında Makedonya’da

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Makendonya’nın Üsküp şehrinde “Building adult competences in Zero Waste circular economy in Europe-Avrupa’da Sıfır Atık Döngüsel Ekonomi Konsepti Kapsamında Yetişkin Becerilerinin Geliştirilmesi” kapsamında düzenlenen toplantıya katılarak sıfır atık konusundaki çalışmalarını anlattı.

Karesi’de Millet Kıraathanesi Törenle Açıldı

Balıkesir’in Karesi ilçesinde Karesi Belediyesi tarafından yapılan Karesi Millet Kıraathanesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Karesi’de 2 Yıl Aradan Sonra Köy Hayırları Başladı

Pandemi nedeniyle 2 yıldır gerçekleştirilemeyen köy hayırları yeniden başladı. Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan haftasonu Turplu, Tatlıpınar, Kavaklı, Kamçılı ve Şamlı mahallelerinde düzenlenen hayırlara katıldı.

Başkan Orkan Anneler Günü’nü Kutladı

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Orkan, “Hiçbir hediye anne sevgisinin üzerinde değildir” dedi.

Karesi Ailesi Bayramlaştı

Karesi Belediye personeli yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ile bayramlaştı.

Minikler 23 Nisan'da Eğlenceye Doydu

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için Karesi Belediyesi Spor Toto Tesislerinde çocuklarla bir araya geldi. 23 Nisan için düzenlenen çeşitli aktivitelere katılan Başkan Orkan, miniklerle eğlenceli anlar yaşadı.

Başkan Orkan 2. Sakarya Mahallesi’nde

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, vatandaşlarla istişare anlayışı çerçevesinde her fırsatta esnaf ve mahalle sakinleri ile bir araya geliyor. Başkan Orkan bu kapsamda 2. Sakarya Mahallesi sakinleriyle buluşarak hem Ramazanlarını tebrik etti hem de sohbet etti.

Karesi Belediyesi, Ramazan 'da 24 bin öğün iftar yemeği dağıtacak

Karesi Belediyesi Ramazan ayında yaşlı, engelli, kimsesi olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşların evine özenle hazırlanan sıcak yemekleri iftar saatine kadar ulaştıracak. Belediye Başkanı Dinçer Orkan günde 800, ay boyunca ise toplam 24 bin öğünün 300 haneye dağıtılacağını söyledi.

Başkan Orkan'dan gençlere AB fırsatı

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’na sunulan Erasmus+ Gençlik Programı Eurodesk Temas Noktası Akreditasyonu kapsamında Karesi Belediyesi Eurodesk Temas Noktası olmaya hak kazandı. Belediye Başkanı Dinçer Orkan Balıkesirli gençlere eğitim ve seminer kapılarının açıldığını söyledi.

Başkan Orkan’dan Yeni Semt Spor Sahaları Müjdesi

Ankara’da çeşitli temaslarda bulunan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, ilçeye yeni semt spor sahaları yapılacağı müjdesini verdi.

Karesi'de anne adayları bilinçlendirildi

Karesi Belediyesi, Karesi İlçe Sağlık Müdürlüğü, Balıkesir Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu işbirliği ile düzenlenen “Doğuma Hazırlık Kursu” eğitimleri sona erdi. Online düzenlenen eğitimleri bitiren anne adayları için düzenlenen törende konuşan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Kurslarımızdan mezun olan anne adayları, doğuma farkında olarak hazırlanıyor ve çocuklarını bilinçli bir şekilde büyütüyor” dedi.