Edremit Belediyesi Haberleri

Edremit Belediyesi Haberleri

Edremit’te Yollar Yapılıyor

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Arslan, Fen İşleri Müdürlüğü’nün Edremit genelinde yaptığı yol yapım çalışmalarının hızla devam ettiğini vurguladı.

Edremit’te Öğrencilerin Ulaşım Sorunu Çözüldü

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan okula gidemeyen öğrencilerin ulaşım sorununu çözdü. Belediye otobüslerini çocuklar için tahsis eden Başkan Arslan her zaman Edremitlilerin yanında olacaklarını vurguladı.

Tayfun Canlı: "Edremit’in Zeytinyağlı Baklavasını tanıtacağız!"

Edremit’in tanınmış işletmelerinden Lokanta Bahar’ın sahibi Ekrem Yanbolluoğlu, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Canlı’yı ziyaret etti.Başkan Yardımcısı Canlı’ya zeytinyağlı baklava hediye etti.

Edremit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı kutlandı

Kuva-yi Milliye hareketinin başladığı yerlerden olan Edremit ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü düzenlen törenlerle coşku içerisinde kutlandı. İlk olarak Cumhuriyet Meydanı'nı çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı makamları tarafından Atatürk anıtına çelenk sunumu yapıldı.

Edremit Belediyesi’nden toplu sünnet şöleni

Edremit Belediyesi tarafından 9 Eylül ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü kapsamında düzenlenen toplu sünnet şöleninde 48 çocuk sünnet ettirildi.

Edremit’te Mobil Atık Getirme Noktaları Kuruluyor

Edremit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından atıkları kaynağında ayrıştırmak ve ekonomiye katkı sağlamak amacıyla “Mobil Atık Getirme Noktaları” oluşturuldu.

Edremit Belediyesi 7/24 Sahada

Edremit’te son iki gündür etkili olan yağmurlara karşın altyapıya yapılan yatırımlar ve alınan önlemler ile ciddi bir sorunla karşılaşılmadı. Doğalgaz çalışması nedeniyle açılan yerlerde yaşanan sorunlara da hemen müdahale edildi.

Tayfun Canlı, Belediye Başkan Yardımcısı oldu

Edremit Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürü olarak görev yapan Tayfun Canlı, Başkan Selman Hasan Arslan tarafından Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Edremit'te 18 bin kişilik aşure dağıtıldı

Edremit Belediyesi her yıl düzenlediği geleneksel aşure hayırlarında bu yıl 6 ayrı merkezde toplam 18 bin kişilik aşure dağıttı.

Edremit Kitap Fuarı’nda 3. Gün de Geride Kaldı

Büyük ilgi gören 5. Edremit Kitap Fuarı’nın üçüncü günü de sona erdi. Fuarın üçüncü gününde Edremit’te tarım ve zeytincilik konuşuldu, Şükrü Tunar ve Neşet Ertaş anıldı. Nasuh Mahruki, İnci Aral, Elfin Tataroğlu, Sinan Yağmur söyleşilerinden sonra Erdal Şahin muhteşem bir müzik ziyafeti sundu.

50 bin metrekare asfalt

Edremit Belediyesi yol düzenleme çalışmalarını sürdürüyor. Ağustos ayında üç mahallede 50 bin metrekare asfalt kaplaması yapılacak.

Edremit Temsilcileri Yeni Sezona Hazırlanıyor

Edremit ilçesini spor dallarında temsil eden üç kulüp yeni sezon hazırlıklarına başladı.

5. Edremit Kitap Fuarı 13 Ağustos’ta Başlıyor!

Edremit ve çevresinde geleneksel hale gelen Edremit Kitap Fuarı’nın beşincisi bu yıl 13-21 Ağustos tarihleri arasında yapılıyor. “Ölmez Ağacın Gölgesinde Kitap” sloganı ile yapılacak 5. Edremit Kitap Fuarı 13 Ağustos 2022 Cumartesi günü saat 19:00’da Edremit Altınkum Belediye Tesisleri’nde yapılacak açılış töreni ile başlayacak ve 9 gün sürecek. Fuara 200’e yakın konuk ve 60 yayınevi katılacak.

Akçay Yeni Mahalle Plajı’na Mavi Bayrak…

Kuzey Ege’nin incisi Edremit’te belediyenin çevre dostu çalışmaları ile Akçay Yeni Mahalle Halk Plajı Mavi Bayrak ödülüne layık görüldü.

Edremit Zabıtadan Gece Operasyonu

Kuzey Ege’nin en önemli turizm merkezlerinden olan Edremit ilçesinde zabıta ekipleri gece yarısı operasyonu düzenledi. Sahillerde kalıcı olarak bırakılan şezlong, şemsiye, masa ve sandalyeler iş makinelerinin yardımı ile toplandı.

Şezlong Operasyonları Devam Ediyor

Edremit Belediyesi’nin sahillerde başlattığı şezlong operasyonu Güre ve Akçay Mahallesi’nde devam etti. Halkın ortak kullanıma ait olan alanlarda sabit bırakılan şezlong ve şemsiyeler toplandı.

Edremit, Özel Olimpiyatlara Ev Sahipliği Yaptı

Türkiye Özel Sporcular Eğitim Derneği (TÖSSED) işbirliğiyle düzenlenen Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin 40. Yıl etkinliklerinin 15. durağı Edremit Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapıldı.

Edremit’te Şarkılar, SMA Hastası Bebekler İçin

Edremit Belediyesi’nin SMA hastası bebeklere destek için düzenlediği “Bir Nefes Hayat Konserleri” Altınkum Mahallesi’nde başladı.

Edremit Sahilleri Plaj Voleybolu ile Renklendi

Edremit Belediyesi’nin destekleri ile her yıl düzenlenen “Zeytinli Altınkum Plaj Voleybol Turnuvası” 14-17 Temmuz tarihleri arasında Altınkum sahilinde gerçekleştirildi.

Edremit Belediyesi Mezarlık ve Şehitlikleri Bayrama Hazırladı

Edremit Belediyesi bayram öncesi hazırlıklarını tamamladı. İlçe genelindeki kabristanlıklarda çalışan ekipler bakım çalışmalarını sürdürüyor.

Edremit Sahillerinde İzinsiz Şezlonglar Toplandı

Edremit Belediyesi zabıta ekipleri emniyet güçleri ile birlikte sorumluluk alanında ki plajlarda uyarı ve ikazlara uyarılara rağmen sabit bırakılan şezlong ve şemsiyeleri topladı. Altınoluk ve Narlı sahillerinde güvenlik güçleri ile belediye ekipleri, uyarı ve ikazlara uymayan kişilerin şezlong ve şemsiyelerini toplamaya başladı.

Güre’de Yeni Köy Meydanı Renkleniyor

Edremit Belediyesi’nin tamamlayarak yepyeni bir görünüme kavuşturduğu Güre Mahallesi köy meydanında peyzaj düzenlemesinde de sona gelindi.

Edremit Belediyesi’ne Yeni İş Makinası

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Edremit Belediyesi’ne bir adet iş makinası hibe edildi.

Türkiye ve İtalya Arasında Ortak Kültür Mirası: Aeneas Rotası

Türkiye’den başlayarak Avrupa’da biten tek kültür rotası Aeneas Kültür Rotası Türkiye sertifika töreni gerçekleştirildi.

5. Edremit Kitap Fuarı13-21 Ağustos 2022’de Yapılacak 

Bu yıl Ağustos ayında 5.si düzenlenecek olan Edremit Kitap Fuarı için hazırlıklar başladı. Özel Kalem Müdürü Tayfun Canlı, 5. Edremit Kitap Fuarı’nın 13-21 Ağustos 2022’de yapılacağını açıkladı

Başkan Arslan, Belediye'deki Son Gelişmeleri Basına Anlattı

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Belediye çalışmaları ve son günlerde yaşanan olaylarla ilgili değerlendirme yapılırken Başkan Arslan, basın mensuplarının sorularını da şeffaf bir şekilde yanıtladı.

Edremit Belediyesi Sokak Hayvanlarının Yanında

Edremit Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Veterinerlik Birimi ekipleri düzenli olarak çalışmalara devam ediyor.

Edremit’te Yeni Nesil Çöp Temizliği

Edremit Belediyesi temizlik hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Çöp konteynerlerini yıkama aracı Edremit genelinde çalışmaya devam ediyor.

Edremit’te Başkan Arslan’a Yapılan Saldırı Kınandı

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan'a makamında yapılan saldırıya yönelik belediye binası önünde basın açıklaması düzenlendi.

KKTC'li Yöneticilerden Tayfun Canlı’ya ziyaret!

Edremit Belediyesi Özel Kalem Müdürü ve Belediye Sözcüsü Tayfun Canlı'ya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yöneticileri ziyaret gerçekleştirdi.