Milletvekili Mustafa Canbey: Muhalefet Demokrasi Sınavında Sınıfta Kalmıştır

Susurluk Belediye Meclisi'nde, 15.02.2022 tarihinde CHP ve İyi Parti'li üyelerin AK Parti'li Meclis Üyesi İbrahim Dürmüş'ün meclis üyeliğini düşürmesiyle ilgili AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, TBMM Genel Kurulu'nda açıklama yaptı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Susurluk Belediye Meclisi’nde, 15.02.2022 tarihinde CHP ve İyi Parti’li üyelerin AK Parti’li Meclis Üyesi İbrahim Dürmüş’ün meclis üyeliğini düşürmesiyle ilgili AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, TBMM Genel Kurulu’nda açıklama yaptı.

Konuya ilişkin TBMM Genel Kurulu’nda açıklama yapan AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, “Muhalefet demokrasi sınavında sınıfta kalmıştır.” dedi.

“BU SİYASİ BİR OPERASYONDUR, MİLLETİN TEMSİL HAKKINA HAKSIZ ŞEKİLDE EL KOYMAKTIR”
AK Parti’li Meclis Üyesi İbrahim Dürmüş’ün annesinin kanser hastası olduğunu ve kendisinin de covit-19 hastasıyken katılamadığı meclis toplantıları için özürlerini belgelediğini altını çizen Milletvekili Canbey; “AK Parti Susurluk Belediye Meclis Üyemiz İbrahim Dürmüş’ün meclis üyeliği, annesinin kanser hastalığını ve kendisinin covit hastalığını belgelediği halde, yoklama gerekçesiyle CHP ve İyi Parti’li meclis üyelerinin siyasi bir operasyonu ile düşürülmüştür. İyi Parti’li Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, kararı doğru bulmadığını ifade edip, iade etmesine rağmen üyelerin aldığı bu karar milletin temsil hakkına haksız şekilde el koymak demektir. Bu karar Büyükşehir Meclisi'ndeki aritmetiği değiştirmeye yönelik, haksız, hukuksuz bir Ali Cengiz Oyunundan başka bir şey değildir.” ifadelerini kullandı.

“MUHALEFET DEMOKRASİ SINAVINDA SINIFTA KALMIŞTIR”
Yapılanın bir demokrasi ayıbı olduğunu ve muhalefetin bu sınavda sınıfta kaldığını söyleyen Mustafa Canbey; “Meclis üstünlüğü ellerinde diye milletin oyuyla seçilen üyemizin görevine son verenlere Balıkesirli ve Susurluklu hemşehrilerimiz sandıkta gereken cevabı verecektir. Bu kararı milletimizin vicdanına havale ediyoruz. Muhalefet bize karşı bir üstünlük elde etmek istiyorsa bu tarz ucuz numaralara başvurmak yerine milletin gönlüne girmenin yollarını aramalıdır.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN