Olgunlaştırma Enstitüsü Balıkesir'de Hayat Buluyor

Balıkesir'in tarihi emanetlerini bugünden ötesine taşımaktan gurur duyan AK Parti Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, olgunlaştırma enstitüsü için kolları sıvayarak sahaya indi.

PAYLAŞ

OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜN TEMEL TAŞLARI YAVAŞ YAVAŞ KURULUYOR

AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, Olgunlaşma Enstitüsü'nün çalışmalarını yakından takip ediyor.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, Bursa olgunlaşma enstitüsü Müdürü Nilüfer Karakoç ve bir heyet, Balıkesir İl Milli Eğitim Ali Tatlı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi yetkilileri ve Balmek Müdürü Seda Kaplan ile birlikte olgunlaştırma enstitüsünün kurulma çalışmalarını için toplantı yaparak çalışmalarda gelinen son durumu değerlendirdi.

Daha sonra enstitünün kurulacağı binayı heyetle beraber gezen Aydemir, “Olgunlaşma enstitüsünün temel taşları yavaş yavaş kuruluyor, Balıkesir’imizin gençleri için vizyon ve misyonu tam anlamıyla şehrimize kazandıracak olan çalışmalar emin adımlarla başladı" dedi.

MİLLETVEKİLİ AYDEMİR ÇALIŞMALARI YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Milletvekili Aydemir tarihi çeşmenin ardından Fatma Sultan Türbesi'ni de geleceğe kazandırıyor.

Coğrafi işaretli Balıkesir Pullusu, Olgunlaşma Enstitüsü, Fatma Sultan Türbesi’ne Özel el işi hazırlığıyla her köşede Balıkesir’in kültürüne sahip çıkmaya çalışan Milletvekili Aydemir Balıkesir'in sokaklarını adım adım dolaşarak çalışmaları yerinde inceledi.

Olgunlaştırma Enstitüsü Balıkesir'de Hayat Buluyor

Çalışmalarını yakından takip ettiği tarihi çeşme ve yapıların bugünden geleceğe kazandırılmasının ardından yıllardır harap halde bulunan Altıeylül ilçesindeki Fatma Sultan Türbesi'ni de inceleyerek gereken çalışmaları başlattı.

MİLLETVEKİLİ AYDEMİR BALIKESİR'İN TARİHİNE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz aylarda Balıkesir Pullusuna coğrafi işaret kazandıran Milletvekili Mutlu Aydemir Balıkesir'in sahip olduğu gün yüzüne çıkmayı bekleyen tüm eserleriyle tek tek ilgileniyor.

Milletvekili Aydemir mihmandarlığında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin restore ettiği türbenin Bursa Olgunlaşma Enstitüsü ile birlikte Sanduka örtüsü puşidesi hazırlanarak şehrin tarihi mirasına sahip çıkmaya devam ediyor.

Olgunlaştırma Enstitüsü Balıkesir'de Hayat Buluyor

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN