55 Bin Adet Organik Çilek Fidesi Toprakla Buluştu

Balıkesir'de 10 kadın çiftçiye 0 hibe ile dağıtılan 55 bin adet organik çilek fidesi toprakla buluştu...

PAYLAŞ

Balıkesir’de geçmiş yıllara oranla çilek üretim alanlarında 5 kattan fazla artış gerçekleşerek üretime kazandırıldı.

Özellikle çilek kurutmaya yönelik işletmelerin kurulmasıyla çilek üretim merkezi olan Balıkesir’de üretimi arttırmaya yönelik projeler uygulanmaya devam ediyor.

Çilek Kokan Eller Projesi kapsamında Altıeylül ilçesi Ovaköy Mahallesi’nde kadın çiftçilere organik çilek fidesi dağıtımı yapıldı. 
Balıkesir’de gelir getirici ürünlerin başında gelen çilek bölgeye katma değer sağlamaya devam ediyor.

55 Bin Adet Organik Çilek Fidesi Toprakla Buluştu

Uygulanan proje kapsamında kadın çiftçileri üretime kazandırmak adına %100 hibe olarak organik çilek fidesi, malç, damlama sulama sistemi ve gübre tankı dağıtımı yapıldı.

Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ortaklığında yürütülen proje ile üretici kadın çiftçilere yönelik 255 bin ₺ tutarında %100 hibeli proje kapsamında dağıtılan fidelerle çilek üretim alanlarının arttırılması hedefleniyor.

55 Bin Adet Organik Çilek Fidesi Toprakla Buluştu

Altıeylül ilçesi Ovaköy Mahallesi’nde düzenlenen programa Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürü Erkan Alkan’ın yanı sıra Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Serkan Akça, İl Müdür Yardımcısı Zafer Bozgül, İlçe Müdürü Cemal Günaydın, Şube Müdürü Kaan Erözmen ve kadın çiftçiler katıldı.

55 Bin Adet Organik Çilek Fidesi Toprakla Buluştu

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN