Gündem

Gündem Haberleri

Altıeylül Kışa Hazır

Altıeylül Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı saha ekipleri Balıklı, Kirazpınar, Ertuğrul, Ayşebacı, Ayvatlar ve Dereçiftlik Mahallelerinde yol açma; yol bakım ve onarım; yol genişletme ve temizleme ile antik kumlamalı begonit taş döşemesi faaliyetlerine başladı.

Şampiyon Yasemin Adar Yiğit Burhaniye’de Ağırlandı

BAŞKAN DEVECİLER, ŞAMPİYON YASEMİN ADAR YİĞİT’İ AĞIRLADI

Bigadiç’e Granül Gübre Üretim Tesisi Kuruluyor

AK Parti MKYK Üyesi ve Balıkesir Milletvekili Av. Belgin Uygur, Bigadiç’e Granül Gübre Üretim Tesisi kurulacağının müjdesini verdi.

Vali Şıldak'tan Ziyaretler

Bir dizi temasta bulunmak üzere Ankara'ya giden Vali Hasan Şıldak ziyaretlerin ikinci gününde ilk olarak Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir'e ziyarette bulundu. Vali Şıldak, Balıkesir’deki sağlık alanındaki yatırımları görüştüğü Bakan Yardımcısı Eldemir'e nazik ev sahipliği için teşekkür etti.

Devlet Hastanesi İhalesi 12 Ekim'de Yapılacak

Devlet Hastanesi İhalesi 12 Ekim'de Yapılacak AK Parti Balıkesir Milletvekili Av. Adil Çelik, kamuoyunda tartışılan, 400 Yataklı (eski) Devlet Hastanesi konusuna açıklık getirdi. Çelik: "Hastanemizin ihalesi 12 Ekim 2022 tarihinde yapılacak” dedi.

Sıtkı Şeremetli – Köşe Yazısı

Sahte Atatürkçüler

Ayvalık’a 15 Milyon Dolarlık Yatırım

21 Mayıs 2021’de Ayvalık’ta meydana gelen afet sonrası yaraları sarmak için harekete geçen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 95 tekne kapasiteli Büyük Barınak ve 250 tekne kapasiteli Küçük Barınak projelerini hazırladı. Kesin projesi ile hesap raporları Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından onaylanan projeyle Ayvalık’a yaklaşık 15 milyon dolarlık yatırım gelecek.

Sıtkı Şeremetli – Köşe Yazısı

CELLADINA ÂŞIK OLAN MİLLETLER

Muhtarlardan Vali Şıldak’a Ziyaret

Balıkesir’e geldiği günden bu yana sürekli alanda olarak ilçelerde ve mahallelerde vatandaşla bir araya gelen Vali Şıldak’ı muhtarlar ziyaret etti.

Seferberlik Çöreği, Coğrafi İşaret İle Tescillendi

İlk defa Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’na katılan askerlere; besleyici, lezzetli ve dayanıklı gıda sağlayabilmek amacıyla Savaştepe’nin Sarıbeyler Mahallesi’nde yaşayan kadınlar tarafından üretilen Savaştepe Sarıbeyler Seferberlik Çöreği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin başvurusu üzerine Coğrafi İşaret Tescil Belgesi almaya hak kazandı. Böylece Balıkesir’in, Coğrafi İşaret sayısı 16’ya yükseldi.

Sıtkı Şeremetli – Köşe Yazısı

UCUZ GÜNLÜK SİYASET ADINA ECDADINA, TARİHİNE KÜFREDENLERE LANET OLSUN!

Gaziler Günü Balıkesir’de Kutlandı

Balıkesir’de 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi.

Kepsut’ta Tehlikeli Orman Yangını…

Kepsut’a bağlı Mehmetler- Mestanlar ve Durak Mahalleleri arasında kalan kalan ormanlık alanda yangın çıktı.

Rona Yırcalı Kurtuluşun 100. Yılında Kuva-yi Milliyeyi Anlattı

Rona Yırcalı Kurtuluşun 100. Yılında Kuva-yi Milliyeyi Anlattı

Torunları Kuva-yi Milliyecileri Anlattı

Balıkesir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Kuva-yi Millliyecilerin hayattaki torunlarıyla bir söyleşi gerçekleştirildi.

İstanbul Tanıtım Günleri ile Balıkesir markası güçleniyor

Balıkesir’in 20 ilçesi ve marka değerleriyle birlikte birçok ürününün tanıtıldığı “Balıkesir Tanıtım Günleri” İstanbul Yenikapı’da ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. 100’ün üzerinde standın bulunduğu fuar, 18 Eylül Pazar gününe kadar açık kalacak.

Büyükşehir Belediyesi ve BAÜN’den, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Alanında Yeni İş Birliği

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Balıkesir Üniversitesi arasında gastronomi ve mutfak sanatları alanında yeni bir iş birliği protokolü imzalandı.

Altıeylül’e Yeni Hizmet Binası

Altıeylül Belediyesi Karatepe Bölgesi'nde planlanan Altıeylül Hizmet Binası’nın projesinin çizilmesi için Balıkesir Üniversitesi ile protokol imzaladı.

Bülent Haluk Türkbeyi: “İddia Ettik Haklı Çıktık”

Geçtiğimiz yıl İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Burhaniye Atatürk Sağlık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin güçlendirilmesi ihalesini alan müteahhit Bülent Haluk Türkbeyi, binanın buna müsait olmadığını tespit ettiklerini belirterek binanın yıkılması gerektiğini bir basın toplantısıyla duyurmuştu. Bugün tekrar bir basın toplantısı düzenleyen Bülent Haluk Türkbeyi, gelişmeleri şu şekilde dile getirdi.

Toplam 563 haber.