Gündem

Gündem Haberleri

Vali Şıldak’tan İbrahimce Mahallesine Özel İlgi

Vali Hasan Şıldak’ın öncülüğünde İlimiz Edremit İlçesi İbrahimce Mahallesi sakinlerinin hayat standartlarını yükseltecek iyileştirmeyi genişletecek hane ziyaretleri hakkında roman derneklerinin görüş ve önerileri alındı.

Bakan Yardımcısı Yavuz'dan Vali Şıldak'a Ziyaret

Bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak üzere İlimize gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Vali Hasan Şıldak’a ziyarette bulundu.

Balıkesir'in Meydanı

Balıkesir'in Meydanı

Marmaris’e Büyükşehir’den VETBÜS, VETBÜLANS ve Mama Desteği

Marmaris’te meydana gelen orman yangınında zarar gören canlılara yerinde müdahale ile klinik hizmeti sunacak olan VETBÜS, hasta ve yaralı hayvan nakil aracı VETBULANS ile içi mama dolu 1 araç Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz tarafından bölgeye gönderildi.

Sıtkı Şeremetli – Köşe Yazısı

HERKES HAYATI KENDİ DURUŞUNA GÖRE YORUMLAR

Balıkesir Merkezli 7 İlde Eş Zamanlı FETÖ Operasyonu

FETÖ/PDY silahlı terör örgütü içerisinde faaliyet yürüttükleri tespit edilen 28 şüphelinin yakalanması amacıyla Balıkesir merkezli 7 ilde eş zamanlı operasyon yapıldı.

Balıkesir’de Orman Yangınlarına Karşı Üst Düzey Dikkat

Yaz aylarında yangın tehlikesi bulunan orman alanlarında Balıkesir genelinde tüm tedbirler alındı. Mayıs ayının başında toplanan Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonu ayrıntılı olarak aldığı kararlarla yangınlara karşı alınacak önlemleri belirledi.

Karesi Belediyesi İspanya’da

Karesi Belediyesi’nin Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Türkiye, Polonya ve İspanya’dan farklı kurumlarla birarada sürdürdüğü 7 ortaklı “Agricultural use of beneficial microorganisms in the aspect of environmental protection” isimli 274 bin 382 AVRO’luk Erasmus projesinin 4. Toplantısı İspanya’da gerçekleştirildi.

Başkan Arslan, Belediye'deki Son Gelişmeleri Basına Anlattı

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Belediye çalışmaları ve son günlerde yaşanan olaylarla ilgili değerlendirme yapılırken Başkan Arslan, basın mensuplarının sorularını da şeffaf bir şekilde yanıtladı.

Dünya, Rotayı Balıkesir’e Çevirdi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin turizm yatırımlarının ardından keşfedilmemiş destinasyonlar arayışında olan dünya, rotayı Balıkesir’e çevirdi.

Sıtkı Şeremetli – Köşe Yazısı

NEDEN HERKES TÜRK'E VE TÜRKİYE'YE DÜŞMAN? TAŞLANAN CEVİZ AĞACI

BAÜN’de Tarımsal Üretim Devam Ediyor

Balıkesir Üniversitesi’nde tarımsal ve hayvansal üretim faaliyetleri devam ediyor. 2022 yılı üretim faaliyetleri kapsamında son olarak, Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Çağış Kampüsü içerisinde yer alan tarıma elverişli arazilere ekimi yapılan arpa için hasat gerçekleştirildi.

Madde Bağımlılığına Karşı Anneler Hareketi Buluşması

Cumhuriyet Kadınları Derneği Balıkesir Şubesi “Madde Bağımlılığına Karşı Anneler Hareketi Buluşması” düzenledi. Programda Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi Psikiyatrist Dr. Deniz Alçı ve Tiyatro – Karagöz Sanatçısı Mansur Erk katılımcılarla buluştu.

Sıtkı Şeremetli – Köşe Yazısı

BİR ÜNİVERSİTE ÖĞRETMENİ(AYDIN AYHAN)'NIN EMEKLİ OLURKEN ÖĞRENCİLERİNE NASİHATLERİ

Balıkesirli Bin Çiftçiye Tohum Desteği

Üreticinin elini güçlendiren yatırımlarını hız kesmeden devam ettiren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Bölge Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde; Savaştepe, Erdek, Marmara, İvrindi ve Balya’da Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı aktif 1000 çiftçiye tohum desteği sağladı.

Karesi Belediyesi GMKA İle Sözleşme İmzaladı

Karesi Belediyesi’nin “Akıllı Şehir Karesi” projesinin sözleşmesi Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah Güç tarafından imzalandı.

Sıtkı Şeremetli – Köşe Yazısı

TAŞERON ÖRGÜTLER, TAŞERON DEVLETLER VE İÇİMİZDEKİ TAŞERON ALÇAKLAR!

Altıeylül=Ortak Akıl

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Araştırma ve Geliştirme Müdürlüğü tarafından düzenlenen 17 soruluk ortak akıl çalışması anketinin ardından Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi’nde personeliyle bir araya geldi.

Babalarıyla Kozlarını Paylaştılar

Bugün 19 Haziran Babalar günü… Balıkesir’de Bursaspor Futbol Okulu Babalar günü dolayısıyla güzel bir etkinliğe imza attı.

Toplam 377 haber.