Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Asker Makbule Büyük Beğeni Aldı

Milli Mücadelenin 100. Yılında Kuva-yi Milliye kahramanlarından Gördes kızı Şehit Mücadele Makbule Efe anısına Gördes Belediyesi tarafından hazırlanan “ Gördes’in Yiğit Kızı Asker Makbule “ isimli tiyatro oyununu Sındırgı Belediyesi işbirliği ile Akpınar Yaşam Merkezi çok amaçlı salonda sergilendi.

Almanya’da Altı Eylül

Almanya Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği (BALDER) Duisburg’ta Akkurt Düğün Salonu'nda düzenlediği Balıkesir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100'üncü yılı kutlama programına, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

İstanbul, Balıkesir Tanıtım Günleri’ne Akın Etti

Verimli ovaları ve eşsiz doğayısıyla yeryüzü cenneti Balıkesir’in yöresel ve kültürel ürünleri, İstanbul Yenikapı’da “Balıkesir Tanıtım Günleri” kapsamında 5 gün boyunca tanıtıldı.

"Kuva-Yı Milliye Şehri Balıkesir" Resim Yarışması Sonuçlandı

"Kuva-yı Milliye Balıkesir" Çalıştayı kapsamında düzenlenen "Kuva-yı Milliye Şehri Balıkesir" Konulu Resim yarışmasında dereceye giren Öğrencilere ödülleri söyleşinin ardından protokol ve misafirler tarafından verildi.

Balıkesir Türk Müziği Korosu 100. Yıla Özel Konser Verdi

Balıkesir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Balıkesir Türk Müziği Korosu özel bir konser verdi.

İstanbul’daki Balıkesir Tanıtım Günlerinden İzlenimler

İstanbul’daki Balıkesir Tanıtım Günlerinden İzlenimler

Mega Şehir'de Marka Şehir Rüzgârı

Güney Marmara'nın incisi Balıkesir'in marka değerleri birçok ürününün tanıtıldığı “Balıkesir Tanıtım Günleri” başladı.

Sındırgı Uçan Halısıyla İstanbul’a Taşındı

İstanbul Yenikapı’da gerçekleşen Balıkesir’in 20 ilçesi ve marka değerleriyle birlikte birçok ürününün tanıtıldığı Memleket Buluşması “Balıkesir Tanıtım Günleri” kapsamında 100’ün üzerinde standın bulunduğu fuarda doğal şehir Sındırgı Yağcıbedir halıları, doğal ve yöresel ürünleri, hikâyeleri ile göz dolduruyor.

Kuva-yi Milliyecilerin torunlarıyla söyleşi

Milli Mücadele kahramanları Yırcalızade Şükrü, Hasan Basri Çantay, Parti Pehlivan, Zarbalı Hulusi ve Keçecizade Hafız Emin Efendi'nin torunları anılarını paylaşarak 102 yıl öncesinin Kuva-yi Milliye ruhunu günümüze taşıyacak. İstiklal Madalyası talebi yenilenecek.

İvrindi’nin Kurtuluşu Coşkuyla Kutlandı

Düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Sene-i devriyesi olan 7 Eylül’de İvrindi, kendine yakışır bir kutlama programı gerçekleştirdi.

Altıeylül'de Alaturka Akşamlar

Altıeylül Kurtuluş Festivali’nde sahneye çıkan Mine Geçili, İsmail Özkan ve Ali çakar Milli Mücadele’nin başkentinde alaturka rüzgârları estirdi.

Kurtuluş Festivali'nde Balıkesir'e Özel Yemek Ve Tatlılar Tanıtılıyor

Altıeylül Belediyesi tarafından düzenlenen Balıkesir'in Kurtuluşunun 100. Yılı etkinlikleri kapsamında geniş katılımlı programlar düzenlendi. Balıkesir Lokantacılar Odası da bu programlarda yer aldı ve lokomotif görevi yüklendi.

Yağcıbedir Uçan Halı Şenliğinin İlk Gününde Ekin Uzunlar Coşkusu

Hikâyelerle süslen Uluslararası Şenlik Ekin Uzunlar Konseri ile ilk gününü tamamladı. Şenlik 4 Eylüle kadar devam edecek.

Altıeylül Kurtuluş Festivali Başlıyor

100’üncü yıl etkinlikleri kapmasında Altıeylül Kurtuluş Festivali birbirinden değerli organizasyonlarla coşku içerisinde başlıyor.

Karesi Belediyesi’nden Zafer Konseri

Karesi Belediyesi, Büyük Zafer’in 100. yılı kutlamaları kapsamında Balıkesirli TRT Sanatçısı Ali Çakar’ı Karesliler ile buluşturdu. Çakar, Kahramanlık Türküleri ile coşkuya eşlik etti.

100 Sanatçı 14 Konser

Dünyaca ünlü sanatçılar, Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları Uluslararası Yaz Akademisi kapsamında 5 ilçede 14 konser verdi. Final konserinde ise bir ilk yaşandı ve Balıkesir’in yöresel oyunlarından biri olan "Pamukçu Bengi Zeybeği" yaylı orkestra için ilk kez düzenlenip seslendirildi.

Asırlık Sındırgı Panayırı Kapılarını 29 Ağustos’ta Açıyor

Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde yıllardır süre gelen Kocakonak Panayırı kapılarını 29 Ağustos Pazartesi günü ziyaretçilere açıyor.

Bandırma’da Seyirlik Akşamlar

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, ‘Seyirlik Akşamlar’ sinema etkinlikleri Bandırma’da açık hava sahnesinde devam ediyor. Yeşil Çam’ın efsane oyuncularından Hülya Koçyiğit’in de konuk olduğu etkinlikler, 30 Ağustos Salı günü saat 20.00’da ‘Yol Arkadaşım’ filminin gösterimi ile son bulacak.

Şehir ve İnsan

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE BAŞÇEŞME MEZARLIĞI

Toplam 138 haber.