Çevre

Çevre Haberleri

Gökkemer (Deliktaş)UNESCO Listesine Girme Yolunda

Önümüzdeki süreçte İvrindi başta olmak üzere Balıkesir’in turizm açısından önemli noktaları arasında yer alacak Gökkemer, UNESCO temsilcileri olan Prof Dr. İbrahim KOMOO ve Prof. Dr. Alireza AMRIKAZEMI İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz önderliğinde Gökkemer’i gezdiler

Ahmet Akın: "Yaz Gelince Türkiye de Balıkesir de Diken Üstünde"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Balıkesir’in yaklaşık 650 bin hektarlık orman alanına sahip ve orman yangınları konusunda çok hassas bir bölgede olduğunu belirterek: "Yaz gelince Balıkesirliler diken üstünde olmak istemiyor” dedi.

Can dostlara özel Pati

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, “Pati” adını verdiği beslenme odak noktalarını 20 ilçede yerleştirmeye devam ediyor. Pati’ler sayesinde mama kaplarının kaybolması, yağışlarda ve sıcak havalarda mamaların zarar görmesi önlenecek. 

Balıkesir’de Doğal Alanlar Yenilenecek

Vali Hasan Şıldak’ın öncülük ettiği İlimizdeki turizme yönelik alanlar, tabiat parkları, milli parklar, mesire yerleri başta olmak üzere bütün doğal alanların iyileştirilmesine yönelik çalışmalar değerlendirildi.

Karesi’de Atıklar Ekonomiye Kazandırılacak

Karesi Belediyesi’nin çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak için başlattığı 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi inşası hızla devam ediyor. Farklı sınıflarda 13 çeşit atığın depolanacağı tesis ile atık malzemeler ekonomiye kazandırılacak.

Balıkesir'de 90 Bin Aromatik Bitki Toprakla Buluşacak

Üreticilerle alım garantili “Tarımsal Üretim Sözleşmesi” imzalayan Büyükşehir; 6 ilçeden 16 üreticiye, 90 bin fide desteğinde bulunarak girdi maliyetleri düşürecek, satış problemi ortadan kaldıracak ve ekimden hasadına kadar uzman desteği sağlayacak. Fideler, önümüzdeki günlerde Büyükşehir desteğiyle toprakla buluşacak.

Edremit’te Yeni Nesil Çöp Temizliği

Edremit Belediyesi temizlik hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Çöp konteynerlerini yıkama aracı Edremit genelinde çalışmaya devam ediyor.

Farklı Altıeylül Farkında Altıeylül

Altıeylül Belediyesi çevre haftası etkinlikleri kapsamında Selimiye Mahallesi İkizcetepeler Barajı bölgesinde Kadriye Kemal Gürel İlkokulu öğrencileriyle birlikte çevre temizliği gerçekleştirdi.

Değirmen Boğazı Kuşlara Yuva Oldu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından doğal dokusuna saygılı bir şekilde düzenlenen Değirmen Boğazı, binlerce kuşa ev sahipliği yapıyor. Alana, 230 kuş evi yerleştiren Büyükşehir hem Selçuklu ve Osmanlı’dan günümüze ulaşan kuş evleri kültürünü Balıkesir’de yaşatıyor hem de ziyaretçilerine kuş cıvıltılarıyla huzur bir atmosfer sunuyor.

Çevre Haftası’nda Hem Eğlendiler Hem Öğrendiler

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sıfır atık, atık yönetimi ve doğa dostu tüketim konularında çocukları eğlendirerek bilinçlendiriyor. Düzenlenen etkinliklere katılan çocuklar, sıfır atık yaklaşımını oynayarak ve bizzat deneyimleyerek öğrenme fırsatı buldu.

500 kilogram zirai atığa bir toklu kuzu

Büyükşehir Belediyesi doğa dostu, sürdürülebilir tarım için önemli bir adım atarak S.S. Gönen Merkez Tuzakçı Hasanbey Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile birlikte “Tarlada Sıfır Atık” projesini başlattı. Bu kapsamda zirai ve tarımsal atık toplayan kooperatif üyesi kadınlara, her 500 kilogram başına Büyükşehir tarafından bir toklu kuzu hediye edilecek.

BBB, miniklere çevreciliği aşılıyor

Çevre dostu Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Katı Atık Entegre Tesisi’nde ilkokul öğrencilerini ağırladı. Minik öğrenciler; katı atıkların bertaraf edilerek nasıl elektriğe dönüştüğünü uygulamalı olarak öğrendi.

Karesi'den Sıfır Atık AB Projesi

Sıfır atık çalışmalarıyla Türkiye’nin ve Balıkesir’in öncü belediyeleri arasında yer alan Karesi Belediyesi bu çalışmalarını Erasmus projeleri ile geliştirmeye devam ediyor.

Edremit Belediyesi’nde 25 taşıt ve iş makinesi hurdaya ayrıldı

Edremit Belediyesi ekonomik ömrünü tamamlayan 25 adet taşıt ve iş makinesini hurdaya çıkardı.

Akçay Kordon Eski Günlerine Kavuşuyor

Edremit Belediyesi Akçay Mahallesi’nde ki plaj ve kordon boyunda yeniden düzenleme çalışmalarına başladı.

BBB, Enerjisini Güneşten Alacak

Büyükşehir Belediyesi, Karizma’nın ardından Çayırhisar’da bulunan Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın çatısına güneş enerji santrali kuracak.

Büyükşehir Suya Yatırımlarını Sürdürüyor

Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BASKİ, şehrin dört bir yanında yatırımlarını sürdürüyor. Balıkesir’e kesintisiz ve sağlıklı su hizmeti sağlamak amacıyla birçok projeyi hayata geçiren BASKİ, aynı anda birçok farklı noktada çalışmalarını sürdürüyor.

Edremit'te Yeşil Alanlara Bahar Bakımı

Edremit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ilçe genelindeki parklarda ve yeşil alanlardaki çalışmalarına ilkbahar mevsimi ile hız verdi.

BBB, Erdek’i Yaz Sezonuna Hazırlıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatıyla merkezde görev yapan 160 Büyükşehir personeli, Erdek’teki çalışmaları yaz sezonuna kadar tamamlamak için görevlendirildi.

Toplam 55 haber.