Eğitim

Eğitim Haberleri

Balıkesir’de Öğrencilere Sıcak Karşılama

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, üniversite öğrencilerini Terminalde karşıladı. Vali Şıldak, bilgilendirme ve yönlendirme desteği sağlayan Gençlik ve Spor Müdürlüğünün Balıkesir Terminali ile Ali Hikmet Paşa Meydanında kurulan stantlarını da ziyaret etti.

Edremit’te Öğrencilerin Ulaşım Sorunu Çözüldü

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan okula gidemeyen öğrencilerin ulaşım sorununu çözdü. Belediye otobüslerini çocuklar için tahsis eden Başkan Arslan her zaman Edremitlilerin yanında olacaklarını vurguladı.

İvrindi Belediyesi’nden Öğrencilere Ücretsiz Servis

Önceki yılın ikinci döneminden itibaren ilçe merkezinde öğrenim gören öğrencileri okullarına ücretsiz taşıyan İvrindi Belediyesi, ücretsiz ring seferini bu yıl da sürdürüyor.

Ticaret Odası'ndan Öğrencilere Burs Desteği

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Balıkesir Ticaret Odası arasında Savaştepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine burs verilmesi amacıyla hazırlanan protokol için imza töreni düzenlendi.

Balıkesir Eğitim Mutfağı kuruluyor 

Büyükşehir Belediyesi, Gastronomi Şehri Balıkesir yolculuğunda önemli bir adım daha atıyor. Balıkesir Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzalayan Büyükşehir, “Balıkesir Eğitim Mutfağı” kuracak.

“Sınıf Bizim, Çocuklar Bizim” Projesi

Balıkesir’in en aktif sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Balıkesir Kent Konseyi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Grubu, hayata geçirdiği ‘Sınıf Bizim, Çocuklar Bizim’ projesiyle okulların fiziki şartlarını yeniliyor, materyal desteğinde bulunuyor.

Başarıyı İzleme Ve Geliştirme Projesi Ödül Töreni Gerçekleşti

Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi Ödül Töreni bugün Avlu Kongre ve Kültür Merkezi Fatih Salonu’nda gerçekleştirildi.

SYAL'de İlk Zili Yırcalı ve Yılmaz Çaldı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde iş insanı ve yeni okulu yaptıran Rona Yırcalı ile birlikte ilk gün ilk zili çaldı. Başkan Yılmaz, öğrencilere laik, demokratik hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı bireyler olarak yetişmelerini temenni etti. 

Karesi Belediyesi İsveç’te 4. Ulusötesi toplantısına katıldı

Avrupa’da Sıfır Atık Döngüsel Ekonomi Konsepti Kapsamında Yetişkin Becerilerinin Geliştirilmesi” projesinde ortak olarak yer alan Karesi Belediyesi, İsveç’in Malmö şehrinde 5-7 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen projenin 4. Ulusötesi toplantısına katılım sağladı.

Karesi’de Akıllı Şehir Eğitimi Gerçekleştirildi

Karesi Belediyesi tarafından Güney Marmara Kalkınma Ajansı’na (GMKA) 2022 yılı Teknik Destek Programı kapsamında sunulan ve ajans tarafından başarılı bulunarak destek almaya uygun görülen “Akıllı Şehir Karesi” projesinin eğitim çalışması gerçekleştirildi.

Karesili Anne Adaylarına Eğitim Veriliyor

Karesi Belediyesi, Karesi İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte anne adaylarına yönelik “Anneliğe Hazırlık Eğitimi”ne başladı. 4 hafta sürecek eğitimlerde anne adaylarına gebelik ve doğum süreçleri ile doğum sonrası süreç eğitimleri verilecek.

Üniversite Öğrencileri Gar ve Otogarda karşılanacak

Vali Hasan Şıldak başkanlığında, Yüksek Öğretim Yurtları Eğitim Dönemi Hazırlık Toplantısı  gerçekleştirildi. Vali Şıldak ilk kez Balıkesir’e gelecek öğrencilerin tren garı ve otobüs terminalinde açılacak stantlarla karşılanmalarında yurtlarla ilgili bilgilendirme yapılması talimatını verdi.

4 Bin Bilinçli Nesil Direksiyon Başında

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, bilinçli nesiller yetiştirmek için inşa ettiği minyatür şehir Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda yaklaşık 4 binden fazla öğrenciye; yangın söndürme, ilk yardım, bilinçli bisiklet kullanımı ve trafik kurallarını aşıladı.

Mavi Bayraklı Plajlarda Çocuklara Çevre Eğitimi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da “Mavi Bayrak” kriterleri kapsamında çevre bilinçlendirme eğitimlerini sürdürüyor. Dünyaca ünlü Sarımsaklı Plajı’ndan etkinliklerini başlatan Büyükşehir Belediyesi, çocuklara yönelik bilinçlendirici aktiviteler gerçekleştirerek hem bilinçlendirdi hem de eğlendirdi.

Start-Up School Başladı

Gençlerin girişimcilik ruhu kazanmalarını, fikirlerini projelendirerek üretime dönüştürmelerini sağlamak amacıyla Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ne10 Şehir Araştırmaları ve Teknoloji Geliştirme Merkezi tarafından düzenlenen Start-Up School Programı bugün (18 Temmuz) başladı.

Balıkesir’de Tarım Ve Hayvancılık Alanında Öğrenciler Yetiştirilecek

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile Balya, İvrindi, Savaştepe ve Manyas’ta 5 okulda Tarım ve Hayvancılık alanında öğrenciler yetiştirilecek.

Baün Mimarlık Fakültesi’nde Mezuniyet Sevinci

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Mimarlık Fakültesinde, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi

Uluslararası Çamur Gününde Doyasıya Eğlendiler

Balıkesir Orman Anaokulu, Uluslararası Çamur Gününü 2019 yılından beri öğrencileriyle her yıl 29 Haziranda kutlayarak hem farkındalık yaratıyor hem de çocuklar doyasıya çamurla oynayarak eğleniyor.

BAÜN, Yeni Bölüm ve Programlarla Büyümeye Devam Ediyor

Balıkesir Üniversitesi, farklı birimlerinde kurulan yeni bölümler ve programlarla büyümeye devam ediyor.

Toplam 76 haber.