Eğitim

Eğitim Haberleri

BAÜN Spor Bilimleri Fakültesinde Mezuniyet Coşkusu

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Spor Bilimleri Fakültesinde, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

SYAL Yeni Binada İlk Mezunların Coşkusu

Balıkesir’in en köklü ve ismi başarıyla anılan okullarından biri olan Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesinde mezuniyet coşkusu yaşandı. Okulun tören alanında bir araya gelen öğretmenler, öğrenciler ve veliler bu büyük coşkuya ortak oldu.

BAÜN İlahiyat Fakültesi'nde Mezuniyet Sevinci

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) İlahiyat Fakültesi'nde, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Balıkesir’de Öğrencilerin Karne Heyecanı

Bugün tüm Türkiye’de olduğu gibi Balıkesir’de de öğrenciler karne heyecanı yaşadı.

Güney Marmara’da Yapay Zeka Uzmanı Yetiştirilecek

Yapay zeka ekosisteminin oluşturulması için, Balıkesir ve Çanakkale İllerini kapsayan Güney Marmara Bölgesinde uygulanacak Yapay Zeka Uzmanı Yetiştirme Programının Protokol İmza Töreni gerçekleştirildi.

Karesi'de Anneliğe Hazırlık Eğitimi Sona Erdi

Karesi Belediyesi, Karesi İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte anne adaylarına yönelik düzenlediği “Anneliğe Hazırlık Eğitimi” sona erdi. 3 hafta süren ve 32 gebenin katıldığı eğitimlerde anne adaylarına doğum öncesi, süreci ve eğitimi ile doğum sonu lohusalık dönemi eğitimleri verilirken, sertifikalarını Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan takdim etti.

BAÜN Turizm Fakültesi'nde Mezuniyet Sevinci

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Turizm Fakültesi'nde, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

BAÜN İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Mezuniyet Coşkusu

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

SYAL'DEN Öğrencilerine Uluslararası Eğitim Fırsatı

Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi "AP" programında birinci yılını başarıyla tamamlamanın gururunu yaşıyor.

Havran MYO’da Mezuniyet Gururu

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Havran Meslek Yüksekokulunda, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

BAÜN Sağlık Bilimleri Fakültesinde Mezuniyet Sevinci

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Sağlık Bilimleri Fakültesinde, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Kepsut MYO'da Mezuniyet Coşkusu

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Kepsut Meslek Yüksekokulunda, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Ayvalık MYO'da Mezuniyet Mutluluğu

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Ayvalık Meslek Yüksekokulunda, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Balıkesir’de 13 Bin 84 Öğrenci Yarın LGS’de Terleyecek

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav 5 Haziran Pazar günü (Yarın) yapılıyor.  İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı sınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar diledi.

Karesi'de Çocuklar Unutulan Oyunları Öğreniyor

Karesi’de “Çık Dışarıya Oynayalım” sloganıyla düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği final yaptı. Yaklaşık 10 bin çocuğa ulaşılan şenliklerde çocuklar hem geleneksel oyunları öğrendi hem de birlikte oynama kültürünü öğrendi.

Vali Şıldak’tan, BAÜN Yenilenebilir Enerji Eğitim Merkezine Ziyaret

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Üniversitesi bünyesinde kurulan Yenilenebilir Enerji Eğitim Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Bu Gençler Balıkesir'in Akıl ve Zeka Küpleri

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu (TAZOF) iş birliği ve Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi çerçevesinde düzenlenen Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Balıkesir İl Finallerinde dereceye giren öğrencilere ödüllerin verildiği tören, Vali Hasan Şıldak’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Balıkesir’in Meydanı – Balıkesir Üniversitesi’ndeki Son Gelişmeler

Balıkesir Üniversitesi’ndeki Son Gelişmeler

Ayvalık’ta Eğitimi Güçlendiren Hamleler

Vali Hasan Şıldak, Ayvalık Sebahat-Cihan Şişman Güzel Sanatlar Lisesi’nde hayırseverler Sebahat Şişman ve Cihan Şişman tarafından yaptırılan Endüstriyel Tasarım Atölyesi ile Ayvalık Anadolu Lisesi’nde Defne-Muhtar Kent Eğitim Vakfı tarafından yapılan STEM Laboratuvarının açılışına katıldı.

Toplam 56 haber.