Bilim ve Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberleri

Enerji Sektöründe Zirve Yine BEST’İN

Türk İş dünyasının AR-GE yatırımlarını ölçen “Turkishtime Ar-Ge 250 Araştırması” açıklandı. BEST, 2021 Enerji Sektöründe AR-GE’ ye En Fazla Harcama Yapan Şirketler Sıralamasında 80 milyon lira ile bu sene de 1. sırada yer alırken, Türkiye Genel sıralamasın da 31. oldu

“Kutupta Varız 2023’te Uzayda Olacağız”

Balıkesir Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen "Gezegenin Kara Kutusu: Antarktika" belgeselinin gösteriminde konuşan TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yozgatlıgil, “Türkiye Cumhuriyeti olarak hem kutupta varız, hem de 2023’te uzayda da; ay misyonu ve Türk astronot misyonuyla araştırma anlamında varlığımız olacak” dedi.

Balıkesir'de On Numara Festival

Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) kapsamında düzenlenen Fest'ON (On Numara Festival) Balıkesir Bilim ve Teknoloji Festivali öğrencilerle buluştu.

Büyükşehir Gençleri Girişimcilerle Buluşturdu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Kent Konseyi iş birliğinde “1. Girişimcilik ve Kariyer Zirvesi” düzenlendi. Yoğun ilgiyle gerçekleşen zirvede; teknolojiden girişimciliğe, Metaverse dünyasından yapay zekâya, spor dünyasında kariyerden tarım girişimine kadar alanında uzman konuşmacılar gençlerle buluştu.

Toplam 4 haber.