Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Fırıntaş Körfez Kafe Restoran Hizmete Girdi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki Fırıntaş, Kazdağları’nın eteğinde Güre Avcılar Bölgesi’ndeki eski zeytin depolama binasını baştan aşağıya restore ederek Fırıntaş Körfez Kafe Restoran olarak yeniden hizmete açtı.

Tarım Şehrinde Her Mevsim Hasat Var

Ülke genelinde ayçiçeği üretiminde 9'uncu sırada yer alan Balıkesir üretmeye devam ediyor.

Tayfun Canlı: "Edremit’in Zeytinyağlı Baklavasını tanıtacağız!"

Edremit’in tanınmış işletmelerinden Lokanta Bahar’ın sahibi Ekrem Yanbolluoğlu, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Canlı’yı ziyaret etti.Başkan Yardımcısı Canlı’ya zeytinyağlı baklava hediye etti.

Balıkesir’de Üreticilere 3 Bin Adet Kovan Desteği

Birçok tarımsal üründe olduğu gibi arı ve arı ürünlerinin üretimindeki potansiyeli ile Türkiye’nin önde gelen illerinden biri olma özelliğini koruyan Balıkesir’de, üreticiler uygulanan projeler ve yatırımlarla destekleniyor.

İhracatta Balıkesir’in Payını Artıracak Adım ‘Akredite Gıda Kontrol Laboratuvarı’

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Burhaniye Ticaret Odası ile yaptığı iş birliği protokolü kapsamında “Akredite Gıda Kontrol Laboratuvarı” kuruyor. Balıkesir ve bölgesinde üretilen 5 gıda grubuna hizmet edecek laboratuvarla üründe kalitenin yükseltilerek ihracatın artırılması hedefleniyor.

Milletvekili Canbey: "BALOSB büyüyor, gelişiyor."

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'nde ziyaretlerde bulundu. Canbey BALOSB’de faaliyet yürüten; Ekosinerji Elektrik, Erdallar Ticaret, Döşemenler Otomotiv ve Yarış Kabin firmalarını ziyaret etti. Ziyaretlerinde Milletvekili Canbey’e; Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Nazmi Yarış, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve AK Parti Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu eşlik etti.

Balıkesir'in Ekonomisi

Balıkesir'in Ekonomisi

Yerli ve Milli Tohumların Hasadı Devam Ediyor…

Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürü Erkan Alkan Altıeylül İlçesi Ovabayındır Mahallesinde demonstrasyon alanlarında yapılan hasat çalışmalarına katıldı.

Balıkesir’de Aronya Bitkisi Ekiliş Alanları Artıyor…

Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürü Erkan Alkan, Gönen İlçesi Buğdaylı Mahallesinde girişimci kadın üretici tarafından yetiştiriciliği yapılan aronya bahçesini ziyaret etti.

Savaştepe Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinde Ata Tohumlu İlk Hasat 

Savaştepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarım Alanı okul arazisinde Ata tohumu karakılçık buğdayı yetiştirdi.

Balıkesir'in Ekonomisi

Balıkesir'in Ekonomisi

Altıeylül’den Kadın Girişimcilere Mikrokredi Desteği

Altıeylül’den Kadın Girişimcilere Mikrokredi Desteği

"Bandırma Aronya Bitkisi ile Tanışıyor Projesi" Sertifika Dağıtım Töreni Düzenlendi

Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor Programı Kapsamında "Bandırma Aronya Bitkisi ile Tanışıyor Projesi" sertifika dağıtım töreni düzenlendi.

Balıkesir Gümrük Müdürlüğü’nün Kuruluşu Tamamlandı

30.05.2022 tarihi itibariyle Balıkesir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Binasının zemin katında hizmet vermeye başlayan Balıkesir Gümrük Müdürlüğü beş personeli ile mesai yapıyor.

BBB’den Süt Üreticilerine Yaklaşık 4 Milyon Destek

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, süt üreticilerinin ellerini güçlendirecek yatırımlarını sürdürüyor. İhtiyaç duyulan 12 ilçede; köy birlikleri ve kooperatiflere toplam maliyeti 3 milyon 944 bin lira eden 19 süt tankı dağıtan Büyükşehir, üreticilerin yüzünü güldürdü.

Balıkesir’in Ekonomisi…

DOÇ. DR. BURHAN AYDEMİR, BALIKESİR EKONOMİSİNDEKİ GELİŞMELERİ DEĞERLENDİRİYOR…

Sanayiciler Alman Başkonsolosuna Balıkesir'i anlattı ve OSB'yi gezdirdi 

Almanya Başkonsolosu Johannes Regenbrecht Balıkesir’in Organize Sanayi Bölgesi yatırım olanakları, lokasyonu, ürün çeşitliliği ve kapasitesi, turizmi, ulaşımı ve lojistiği hakkında bilgilendirildi.

İvrindi’de Kooperatif Merkezli Projeler Değerlendirildi…

Balıkesir’in İvrindi ilçesinde proje değerlendirme toplantısı yapıldı.

Rahmi Kula:”Gastronomi Atlası Balıkesir’in tanıtımına katkı sağlayacak”

Balıkesir Ticaret Odası sponsorluğunda, Milli Şef Ömür Akkor'un Balıkesir'in eşsiz lezzetlerini kendi çizim ve fotoğrafları ile kaleme aldığı "Balıkesir Gastronomi Atlası"nın lansmanı İstanbul Beykoz Mihrabad Korusunda gerçekleşti.

Toplam 37 haber.