Ahmet Akın: 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, 'Türkiye'nin geleceği, hak, hukuk, adalet yolunu seçen, bağımsızlık ve özgürlük ateşiyle Türkiye Cumhuriyeti için yürekleri yanan gençlerle inşaa edilecektir' diyerek, gençliğin ve Türk Milleti'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı.

PAYLAŞ

CHP Genel Başkan Yardımcısı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajında şunları ifade etti:

“Türk Milletinin emperyalizme karşı bağımsızlık ve özgürlük mücadelesine başladığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun’a çıkışının 103. yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. Bağımsızlık ve özgürlük yolunda başlatılan ‘kurtuluş mücadelesi’nin inanç ve kararlılığı bugün de bütün varlığı ile yüreklerimizdedir. Bu inanç ve kararlılıkla çıktığımız yolda; ‘Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz’ diyerek gençliğimize seslenen Yüce Atatürk’ün en büyük eserini emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni her ne pahasına olursa olsun korumaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin geleceği, hak, hukuk, adalet yolunu seçen, bağımsızlık ve özgürlük ateşiyle Türkiye Cumhuriyeti için yürekleri yanan gençlerin eseriyle inşaa edilecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, bağımsızlık mücadelemizin Önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş mücadelesinin eşsiz kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını hiç düşünmeden feda eden Aziz Şehitlerimizi minnetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyorum.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN