Balıkesir'de 'Lider Çocuk Tarım Kampı' Başladı…

2014 yılından itibaren her yıl belirlenen tema ile gerçekleştirilen 'Lider Çocuk Tarım Kampı' etkinliğinin bu seneki konusu 'Uluslararası Geleneksel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği'.

PAYLAŞ

2014 yılından itibaren her yıl belirlenen tema ile gerçekleştirilen “Lider Çocuk Tarım Kampı” etkinliğinin bu seneki konusu “Uluslararası Geleneksel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği”.

Lider Çocuk Tarım Kampı programı kapsamında Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda Plevne İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencilerinden belirlenen 26 öğrenci Balıkesir tarımını yerinde incelemek üzere yola çıktı.

Geleceğimiz olan çocuklar düzenlenen Lider Çocuk Tarım Kampı programına ilk olarak Tarım ve Orman İl Müdürü Erkan Alkan’ı ziyaret ederek başladı.

Balıkesir'de 'Lider Çocuk Tarım Kampı' Başladı…

Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde gerçekleşen ziyarette İl Müdürü Erkan Alkan çocuklarla bir araya geldi.
Mehmet Akif Ersoy Toplantı Salonu’nda çocuklar ile bir araya gelen İl Müdürü Erkan Alkan tarım ve hayvancılık alanında yürütülen faaliyetler, kurumun yapısı, iş akışı, ve uygulanan projeler hakkında bilgi verdi.

Karşılıklı soru ve cevaplarla devam eden Lider Çocuk Kampı programında İl Müdürü Erkan Alkan’ın öğrencilere yönelttiği gelecek hayatınızda hangi meslek grubuna yöneleceksiniz sorusuna cevap olarak öğrencilerin çoğunluğu Veteriner Hekim ve Ziraat Mühendisi olmak istediklerini belirtti.

11-13 Mayıs 2022 tarihleri arasında üç gün uygulanacak kamp sürecinde BASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Arıtma Tesisi, Bandırma Balıkçı Barınağı, Balık Hali, Su Ürünleri İşleme Tesisi, Hayvanat Bahçesi ve Balıkesir Orman Fidanlık Müdürlüğü ziyaret edilerek görevli İl Müdürlüğü personelleri tarafından çeşitli konularda eğitim verilecek.

Balıkesir'de 'Lider Çocuk Tarım Kampı' Başladı…

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN