BAŞÖTKOP'ta Erol Çetin 6. Defa Başkan Seçildi

Balıkesir Taşıyıcılar Kooperatifi (BAŞÖTKOP) seçimli olağan genel kurulu yapıldı. İki adayın yarıştığı kongrede mevcut başkan Erol Çetin aldığı 135 oyla 6'ncı kez başkanlığa seçilirken bu anlamda bir ilki başardı.

PAYLAŞ

 Balıkesir Taşıyıcılar Kooperatifi (BAŞÖTKOP)’un seçimli olağan genel kurulu hafta sonu Şoförler Odası Toplantı Salonu’nda yapıldı. Kongrede mevcut başkan Erol Çetin ile Servet Kurt’un listeleri yarıştı. Taşıyıcıların Balıkesir’deki en büyük temsilcisi olan BAŞÖTKOP’un kongresinde divan başkanlığını Nevzat Güneş üstlendi. 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongre, faaliyet ve gelir gider raporlarının okunması, ibra edilmesiyle devam etti. 

BAŞÖTKOP HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR
Mevcut Başkan Erol Çetin, kongrede yaptığı açıklamalarda BAŞÖTKOP’u çok iyi yerlere getirdiğini belirterek şunları söyledi: “Ben buraya 2013 yılında aday oldum, ilk seçildiğim yıl 2013 yılıdır. Tabii ki sizin oylarınız ile geldim bu zamana kadar. Burada çok badireler atlattık, ama biz yıkılmadık yeniden ayağa kalkıp hep beraber çalıştık bugün buralara kadar geldik. Benzinliğimizi biliyorsunuz, alanlardan her zaman diyorum Allah razı olsun. Onun yenilemesini yaptık süper bir benzinliğimiz var. Aynı şekilde on teker bir tankerimiz vardı bunu tır yaptık. Bütün borçları ödediğimizden dolayı şuanda 9 milyon 300 bin lira paramız var arkadaşlar. Bunu biz biriktirdik tabi kasamızdaki bu para bize yetmiyor bizim bu işleri döndürebilmemiz için biz tamamen 22 milyon ile döndürebiliyoruz biz. Bunun geri kalanını da bankalardan kullanıyoruz. Biliyorsunuz ekonomik kriz aldı başını gitti faizler aldı başını gitti yani bizim ne kadar çok paramız olursa biz bankaları o kadar az kullanırız. Mazotun karları zaten düştü. Şuanda mazotun karı bize yüzde 5 buçuk kazandırıyor. Tam işlerimizi düzeltirken böyle bir ekonomik kriz oldu dünyada bizim de şanssızlığımız bu olsun ne diyelim. Ben de istiyorum ki inşallah bizim de hedeflerimizde mazotu üyelerimize ucuz vermek var. Ama işte buna biraz daha zaman var hepinize tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum. Allah hepinizden razı olsun.”
Diğer aday Servet Kurt ise delegelere vaatlerini anlatarak oy istedi. Adayların yaptığı açıklamaların ardından seçimlere gidildi. 
Yapılan kongrede mevcut başkan Erol Çetin 135 oyla yeniden başkanlığa seçilirken rakibi Servet Kurt ise 62 oyda kaldı. 5 oy ise geçersiz sayıldı. 

İŞTE YENİ YÖNETİM
Erol Çetin başkanlığındaki yeni yönetim ve denetim kurulu ise şu şekilde: Erol Çetin, Harun Koç, Ali Girgin, Ferdi Yaşar, Cemal Ermemiş, Ahmet Kaptan, Doğan Dağlı, Fatih Yavaş, İbrahim Gündoğan, Ali Daloğlu

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN