Karesi Belediyesi Haberleri

Karesi Belediyesi Haberleri

Karesi Belediyesi İş Birliği Çalışmalarını Güçlendiriyor

Karesi Belediyesi, Balıkesir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile dezavantajlı gruplara yönelik olarak Avrupa Birliği projeleri üreterek, Engelsiz Yaşam Merkezi Kurulması için protokol imzaladı. 

Karesi Belediyesi İsveç’te 4. Ulusötesi toplantısına katıldı

Avrupa’da Sıfır Atık Döngüsel Ekonomi Konsepti Kapsamında Yetişkin Becerilerinin Geliştirilmesi” projesinde ortak olarak yer alan Karesi Belediyesi, İsveç’in Malmö şehrinde 5-7 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen projenin 4. Ulusötesi toplantısına katılım sağladı.

Karesi’de Akıllı Şehir Eğitimi Gerçekleştirildi

Karesi Belediyesi tarafından Güney Marmara Kalkınma Ajansı’na (GMKA) 2022 yılı Teknik Destek Programı kapsamında sunulan ve ajans tarafından başarılı bulunarak destek almaya uygun görülen “Akıllı Şehir Karesi” projesinin eğitim çalışması gerçekleştirildi.

Karesi Belediyesi’nden Zafer Konseri

Karesi Belediyesi, Büyük Zafer’in 100. yılı kutlamaları kapsamında Balıkesirli TRT Sanatçısı Ali Çakar’ı Karesliler ile buluşturdu. Çakar, Kahramanlık Türküleri ile coşkuya eşlik etti.

Karesi Belediyesi’nden Zafer Konseri

Karesi Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında çeşitli etkinliklere imza atacak. Büyük Zafer’in 100. yılı kutlamaları kapsamında Balıkesirli TRT Sanatçısı Ali Çakar, Kahramanlık Türküleri ile coşkuya eşlik edecek.

Karesi Belediyesi Aşure Hayrı Düzenledi

Muharrem ayı dolayısıyla Karesi Belediyesi Aşure Hayrı düzenledi.

Karesili Anne Adaylarına Eğitim Veriliyor

Karesi Belediyesi, Karesi İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte anne adaylarına yönelik “Anneliğe Hazırlık Eğitimi”ne başladı. 4 hafta sürecek eğitimlerde anne adaylarına gebelik ve doğum süreçleri ile doğum sonrası süreç eğitimleri verilecek.

Karesi Belediyesi Fotoğraf Yarışmasına Başvurular Devam Ediyor

Karesi Belediyesi tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen fotoğraf yarışması “Her Mevsimin Karesi” temasıyla gerçekleştirilecek.

Sıtkı Şeremetli – Köşe Yazısı

BALIKESİR'DE ATA SPORUMUZ YAĞLI GÜREŞLERE İLGİ BÜYÜYOR

Kurtdereli Güreşlerinin Coşkusu Kırkpınar’ı Geçti

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi tarafından "Cihan Pehlivanı" Kurtdereli Mehmet Pehlivan anısına bu yıl 62'ncisi düzenlenen Kurtdereli Yağlı Güreşleri etkinlikleri üç gün sürdü ve bu süreç içinde yaşanan coşkunun tarihi Kırkpınar’ı bile geçtiği görüldü.

62. Kurtdereli Güreşleri’ne İlgi Büyük Oldu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi tarafından "Cihan Pehlivanı" Kurtdereli Mehmet Pehlivan anısına bu yıl 62'ncisi düzenlenen Kurtdereli Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı, Yusuf Can Zeybek kazandı.

Kurtdere'de Başpehlivan Yusuf Can Zeybek oldu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi tarafından "Cihan Pehlivanı" Kurtdereli Mehmet Pehlivan anısına bu yıl 62'ncisi düzenlenen Kurtdereli Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı, Yusuf Can Zeybek kazandı.

62. Geleneksel Kurtdereli Yağlı Güreşlerine Coşkulu Kortej

Balıkesir’de Geleneksel Kurtdereli yağlı güreşleri heyecanı başladı. Organizasyon kapsamında dün akşam kortej düzenlendi.

62. Geleneksel Kurtdereli Yağlı Güreşleri Başladı

Balıkesir’de bu yıl 62.’si düzenlenen Geleneksel Kurtdereli Yağlı Güreşleri bugün başladı.

62. Kurtdereli Yağlı Güreşleri Basın Toplantısı Yapıldı

Bu yıl 62.’si düzenlenen Kurtdereli yağlı güreşleri öncesi basın toplantısı düzenlendi.

62. Geleneksel Kurtdereli Güreşleri

62. Geleneksel Kurtdereli Güreşleri 12-13-14 Ağustos 2022

Ata Sporu Güreş'e Davet

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Vali Hasan Şıldak’ı bu yıl 62’ncisi gerçekleştirilecek Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşlerine kırmızı dipli mumla davet etti.

Başkan Yılmaz ve Başkan Orkan'dan Ankara'da Kurtdere Daveti

12-13-14 Ağustos tarihlerine yapılacak olan Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri öncesi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Yağlı Güreş Birliği Başkanı Yücel Yılmaz ve Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Ankara'da bir dizi ziyarette bulundu. Başkanlar, bakanlar, siyasetçiler ve yöneticileri kırmızı dipli mum ile güreşlere davet ettiler.

Çocuklar Yüzmeyi Karesi Millet Bahçesi’nde Öğreniyor

Balıkesir'in Karesi ilçesinde 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ Projesi kapsamında Karesi Millet Bahçesi’nde kurulan portatif havuzlarda yüzlerce çocuğa yüzme kursu verilmeye başlandı.

Armutalan Kültür Merkezi’nde Sona Gelindi

Armutalan Mahallesi’ne Kültür Merkezi kazandırmak için çalışmalar devam ediyor. Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş ve Belediye Başkanı Dinçer Orkan, inşaatında sona yaklaşılan merkezde incelemelerde bulundular.

, Eurodesk Temas Noktası Alanlarda

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Eurodesk Temas Noktası  başvurusu kabul edilen Karesi Belediyesi, Eurodesk Temas Noktası olarak ilk bilgilendirme faaliyetini gerçekleştirdi.  

Karesi Belediyesi’nden “Vatan Uğruna” Fotoğraf Sergisi

Karesi Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında düzenlenen “Vatan Uğruna” adlı fotoğraf sergisi açıldı.

Karesi’de Kurban Bayramı Hazırlıkları Devam Ediyor

Karesi Belediyesi, Karizma ve Adnan Menderes Mahallesi’ndeki kapalı pazaryerlerine ise mobil kurban kesim merkezleri kurarak küçükbaş hayvan kesim hizmeti verecek. Karesi’de Kurban Bayramı için hazırlıklar yapılırken, bayram süresince nöbetçi ekiplerde hizmet vermeye devam edecek.

Şamlı Panayırına Binler Akın Etti

Karesi ilçesinde bulunan Şamlı kırsal mahallesinde gerçekleştirilen Asırlık Şamlı Panayırı, binlerce kişinin katılımıyla birbirinden farklı etkinliklerle doludizgin geçti. 2020-21 yıllarında pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen panayır 2 yıl sonra kapılarını yeniden açtı.

Karesi Belediyesi İspanya’da

Karesi Belediyesi’nin Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Türkiye, Polonya ve İspanya’dan farklı kurumlarla birarada sürdürdüğü 7 ortaklı “Agricultural use of beneficial microorganisms in the aspect of environmental protection” isimli 274 bin 382 AVRO’luk Erasmus projesinin 4. Toplantısı İspanya’da gerçekleştirildi.

Karesi Belediyesi GMKA İle Sözleşme İmzaladı

Karesi Belediyesi’nin “Akıllı Şehir Karesi” projesinin sözleşmesi Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah Güç tarafından imzalandı.

Karesi'de Anneliğe Hazırlık Eğitimi Sona Erdi

Karesi Belediyesi, Karesi İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte anne adaylarına yönelik düzenlediği “Anneliğe Hazırlık Eğitimi” sona erdi. 3 hafta süren ve 32 gebenin katıldığı eğitimlerde anne adaylarına doğum öncesi, süreci ve eğitimi ile doğum sonu lohusalık dönemi eğitimleri verilirken, sertifikalarını Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan takdim etti.

Karesi’de Atıklar Ekonomiye Kazandırılacak

Karesi Belediyesi’nin çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak için başlattığı 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi inşası hızla devam ediyor. Farklı sınıflarda 13 çeşit atığın depolanacağı tesis ile atık malzemeler ekonomiye kazandırılacak.

Karesi’de Metruk Binalar Yıkılıyor

Karesi Belediyesi, vatandaşlar için tehlike arz eden ve asayişi tehdit eden metruk binaların yıkımını sürdürüyor. 2022 yılı başında başlayan çalışmalarla bugüne kadar 206 metruk bina yıkılırken, Karesi Belediyesi, Balıkesir’de en hızlı ve en fazla metruk bina yıkan belediye oldu.

Karesi’de Tarla Yolları Açılıyor

Karesi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kırsal mahallelerde bulunan tarla yollarını açıyor. Çiftçilerin üretim alanlarına rahatça ulaşabilmeleri için başlatılan çalışmalar Haziran ayı boyunca devam edecek.