Karesi Belediyesi'nden Online Doğuma Hazırlık Kursu

Karesi Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Ebelik Bölümü ve Balıkesir İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Karesi Toplum Sağlığı Merkezi işbirliğiyle düzenlenen ve 3 hafta sürecek olan 'Doğuma Hazırlık Kursu' başladı. Pandemi nedeniyle online canlı olarak düzenlenen eğitimler 3 hafta sürecek.

PAYLAŞ

Karesi Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Ebelik Bölümü
ve Balıkesir İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Karesi Toplum Sağlığı Merkezi işbirliğiyle 4 hafta sürecek olan “Doğuma Hazırlık Kursu” devam ediyor. Şubat ayında başlayan ve 9 Mart’ta sona erecek olan 3 haftalık kurs, pandemi nedeniyle canlı olarak online düzenleniyor. 2017 yılında başlayan ve pandemi nedeniyle bir süre ara verilen kurslarda bugüne kadar 314 gebeye eğitim verilirken, son düzenlenen kurslara ise 33 gebe katılıyor. 

HaberANNE ADAYLARIMIZIN HAZIRLIKLI OLMASI HEDEFLENİYOR 

Gebelerin katıldığı seminerlerde anne adaylarına kadınların gebelik, doğum ve doğum sonrası süreçlerde yaşayacağı durumlar hakkında bilgilendirilmesi, farkındalık oluşması ve bilinç kazanması, sağlık sorumluluğunun farkında olması amaçlanıyor. Kurslar uzmanlar tarafından zoom üzerinden Alparslan Türkeş Spor Kompleksi’nde veriliyor. Online eğitimde kursiyerler hem uzmanlar ile birebir iletişime geçerken hem de cevap aradıkları soruların yanıtlarını alabiliyor. 

Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN