Otizmli bireyler ve aileleri iftarına Vali Şıldak da katıldı

Vali Hasan Şıldak Ramazan ayında Balıkesirlileri iftar sofralarında yalnız bırakmıyor. Her gün farklı kesimden vatandaşla iftar programında buluşan Vali Şıldak, Eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte otizmli bireyler ve aileleriyle bir Ramazan akşamında bir araya geldi.

PAYLAŞ

Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfının ev sahipliğinde Tuna Plaza'da gerçekleştirilen programda konuşan Şıldak ülke genelinde örnek gösterilebilecek kuruluşlardan biri olan OBİDEV'in çalışmalarını yakından takip ettiğini söyledi. Vali Şıldak, "Bir dernek olarak başlayıp vakıf olarak yolculuğuna devam eden OBİDEV çalışmalarını devlet kurumlarının ve bu salonu dolduran duyarlı vatandaşlarımızın desteği ile daha da taçlandırarak ileriye taşıyor. Ben kendilerini tebrik ediyorum. Bu girişimler otizmli bireyleri topluma uyum sağlayacak bir düzeye getirip onları ayakta tutarak, hayatla bağlarını sürdürebilmelerini sağlıyor. Ailelerimizi de  çocuklarına verdikleri destek ve emekten dolayı tebrik ediyorum." şeklinde konuştu.

Vali Hasan Şıldak otizmli bireyler ve aileleriyle sohbet etti, çocuklar tarafından yapılan gösterileri ilgiyle izledi. Hatıra fotoğraflarının çekildiği programa Vali Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak'ın yanı sıra Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.İlter Kuş, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş ve çok sayıda davetli katıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN