Balıkesir'in En Büyük İftar Sofrası Bigadiç'te Kuruldu

5 bin 500 kişilik 'Gönül Sofrası' kapsamında, Ramazan'ın en kutsal gecesi Kadir Gecesi'nde binlerce Bigadiçli, tek sofrada aynı anda iftar yapmanın mutluluğunu yaşadı.

PAYLAŞ

5 bin 500 kişilik “Gönül Sofrası” kapsamında, Ramazan’ın en kutsal gecesi Kadir Gecesi’nde binlerce Bigadiçli, tek sofrada aynı anda iftar yapmanın mutluluğunu yaşadı.

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, iftar programında vatandaşları selamlayarak hasbihalde bulundu.

Masalarda yer bulamayan yüzlerce vatandaşa da yine kapalı pazar yerinde ve laleli parkta iftar servisi yapıldı.

Yediden yetmiş yediye kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla, zenginiyle, fakiriyle muhteşem bir akşam yaşatan Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, ‘’Bu güzel gece sevgiye, huzura, rahmete, berekete vesile olsun’’ dedi.

Balıkesir'in En Büyük İftar Sofrası Bigadiç'te Kuruldu

Ramazan ayı boyunca 80 mahallede geleneksel hale getirdiği gönül sofrası iftar etkinlikleriyle Bigadiç’lilere birliktelik ve paylaşma dolu örnek bir Ramazan ayı yaşatan Bigadiç Belediyesi, açık pazar yerinde 5 bin 500 kişilik iftar sofrası kurdu. 

Bigadiç'te bu yıl altıncısı gerçekleştirilen geleneksel Kadir Gecesi Gönül Sofrası iftarına 5 bin 500 kişi katıldı.

Bigadiç Açık Pazar yerinde gerçekleştirilen geleneksel Kadir Gecesi iftarına Kaymakam Mehmet Halis Aydın, Kaymakam Refiği Tolga Ustaoğlu, Belediye Başkanı İsmail Avcu, İlçe Emniyet Müdürü Faik Karabaş, Şehit ve Gazi Aileleri, Muhtarlar, Daire Amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Balıkesir'in En Büyük İftar Sofrası Bigadiç'te Kuruldu

İftar yemeği öncesi Müftülük din görevlileri tarafından Kuran-ı Kerim ve ilahiler okundu. Akşam ezanının okunmasının ardından geleneksel Kadir Gecesi iftar yemeğine katılan binlerce vatandaş hep birlikte iftar açtı.

Bigadiç İsmail Avcu, ''Bu yıl Bigadiç Belediyesi olarak altıncısını icra ettiğimiz gönül soframıza birlik beraberlik ve kardeşlik soframıza hepiniz hoş geldiniz sefa getirdiniz diyorum. Allah birlik beraberlik ve huzur içinde nice ramazanları yaşamayı bu millete nasip etsin inşallah, mübarek kadir gecemiz mübarek olsun, dualarımız inşallah kabul olsun, hayırlı ramazanlar, hayırlı iftarlar, inşallah ağız tadıyla güzel bir bayramımız olsun, hepinize hayırlı akşamlar diliyorum'' dedi.

Balıkesir'in En Büyük İftar Sofrası Bigadiç'te Kuruldu

Balıkesir'in En Büyük İftar Sofrası Bigadiç'te Kuruldu

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN